Miller UK. Wzrost przychodów o 120% dzięki Epicor Kinetic

24 maja 2023

Dostarczając swoje zaufane produkty do szerokiej gamy wiodących producentów robót ziemnych na całym świecie - w tym takich jak CAT, Hitachi, Volvo i JCB - a także do niezależnej globalnej sieci dystrybutorów i użytkowników końcowych na całym świecie, Miller szczyci się ciągłym przekraczaniem granic technologicznych i dostarczaniem wyjątkowych usług na całym świecie.

Szeroka gama złączy i czerpaków firmy Miller umożliwia klientom łatwą wymianę akcesoriów do maszyn w celu zmaksymalizowania czasu produkcji i zwiększenia wydajności. Firma obsługuje klientów w ponad 40 krajach, w tym w USA, Europie, Indiach, na Bliskim Wschodzie i w Australii, zatrudniając 189 pracowników na całym świecie i posiadając zakład joint venture w północnych Chinach.

Używanie przestarzałych narzędzi, globalna pandemia i ryzyko geopolityczne

W 2016 r. firma Miller rozwijała się na arenie międzynarodowej dzięki nowemu wspólnemu przedsięwzięciu biznesowemu, wielu lokalizacjom magazynowym i nowym gamom produktów do robót ziemnych. Firma przerosła swój jednostanowiskowy system planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), któremu brakowało zintegrowanych funkcji księgowych potrzebnych firmie do dokładnego zrozumienia kosztów, marży i rentowności. To przestarzałe rozwiązanie nie zapewniało wymaganej widoczności zapasów w transporcie, łańcucha dostaw lub wydajności produkcji. Brakowało mu również kluczowego konfiguratora dla klientów, aby łatwo zlokalizować właściwy produkt.

Firma stanęła przed nowym zestawem istotnych wyzwań logistycznych w 2020 r. wraz z nadejściem globalnej pandemii COVID. Krajowe środki dystansu społecznego ograniczyły do minimum liczbę osób, które mogły pracować na miejscu w tym samym czasie, a firma Miller musiała opracować nową strategię pracy zdalnej, aby nadal móc działać z zyskiem i obsługiwać swoją globalną bazę klientów.

Od początku 2022 r. na gospodarkę po pandemii wpłynęła niepewna sytuacja geopolityczna, która dodatkowo zakłóciła globalne łańcuchy dostaw i dramatycznie podniosła ceny towarów oraz surowców. Wywołało to nowe wyzwania dla firmy, w tym wzrost popytu klientów wywołany ożywieniem gospodarczym, inflację cen stali, szybko rosnące globalne koszty kontenerów transportowych oraz ciągłe niedobory siły roboczej.

Wybór Epicor Kinetic

W 2016 r. firma Miller oceniła kilku dostawców i wybrała Epicor Kinetic jako rozwiązanie ERP, ponieważ oferowało ono zintegrowane funkcje księgowe, produkcyjne, zakupowe oraz wielowalutowe/wielozakładowe/wielomagazynowe, których poszukiwała. Firma zainwestowała w Epicor Kinetic jako długoterminowe rozwiązanie obejmujące przyszłe potrzeby narzędzia ERP i odkryła, że jest ono nie tylko łatwe w obsłudze, ale także wysoce konfigurowalne.

Epicor Kinetic pomaga firmie Miller osiągnąć 120% wzrost biznesowy

Epicor Kinetic pomógł firmie Miller usprawnić infrastrukturę IT i zmniejszyć liczbę starszych rozwiązań w jej środowisku. System zaczął działać niemal natychmiast dzięki szybkiemu wdrożeniu i nadal dostarcza najdokładniejsze informacje biznesowe na temat produktów, kosztów i marż zysku, umożliwiając firmie podejmowanie bardziej świadomych decyzji dotyczących wszystkiego - od zaopatrzenia i produkcji, aż po dystrybucję.

Od czasu wdrożenia Epicor Kinetic, Miller wykorzystuje system do podejmowania bardziej trafnych decyzji, poprawy wydajności produkcji i poprawy obsługi klienta. Dużą przewagą nad innymi systemami ERP jest jego elastyczność, integracja i możliwości dostosowywania, które można łatwo skalować w  górę lub w dół w odpowiedzi na zapotrzebowanie. Atrybuty te pozwoliły firmie na rozbicie silosów danych biznesowych i zautomatyzowanie kluczowych procesów - takich jak elektroniczne kompletowanie zapasów - i uzupełnianie ich po stronie linii produkcyjnej w celu uniknięcia okresów zerowej dostępności zapasów.

W 2020 r. pandemia COVID ujawniła luki w zabezpieczeniach firm na całym świecie. Dystans społeczny oznaczał, że tylko garstka osób była w stanie pracować na miejscu w systemie zmianowym. Jednak dzięki Epicor Kinetic firma Miller była w stanie ustanowić bezpieczne połączenie VPN bezpośrednio z halą produkcyjną, dzięki czemu pracownicy mogli zdalnie zarządzać kluczowymi obszarami linii produkcyjnej. Ta hybrydowa strategia pracy znacznie wzmocniła zwinność i odporność firmy Miller, dzięki czemu była w stanie utrzymać ciągłość krytyczną podczas globalnego kryzysu.

W latach 2020-2022 Miller zareagował na nieprzewidziane wyzwania geopolityczne i gospodarcze, znajdując nowe możliwości rentowności i ulepszając własne możliwości maszynowe, aby zmniejszyć liczbę kupowanych materiałów i produktów. Firma zdywersyfikowała swój łańcuch dostaw, produkując nowe części składowe (sworznie i występy) zamiast kupować je od dostawców i rozszerzając asortyment łączników. Miller wykorzystał konfigurator produktów Epicor w Epicor Kinetic, aby wybrać odpowiednie łączniki dla każdego produktu, a firma była w stanie wprowadzić na rynek nową gamę łączników serii GT w 2022 r., co pomogło zwiększyć wzrost przychodów o 120%.

Ambitne cele na rok 2023 i kolejne lata

System Epicor Kinetic pomógł firmie Miller przekroczyć oczekiwania dotyczące wzrostu w 2022 roku. Przedsiębiorstwo ma teraz ambitny cel na 2023 rok i kolejne lata: chce zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną poprzez integrację innowacyjnych rozwiązań magazynowych z Kinetic, takich jak Epicor Mobile Warehouse z przenośnymi urządzeniami przenośnymi. Epicor Mobile Warehouse optymalizuje ruch zapasów i przepływy pracy związane z obsługą materiałów, eliminując potrzebę ręcznego tworzenia list kompletacyjnych, dzięki czemu każdego dnia można przetwarzać więcej zamówień.

Iain Lytollis, kierownik ds. IT w Miller UK: „Postępowaliśmy zgodnie z mapą drogową cyfryzacji, usprawniając naszą technologię ERP i redukując procesy ręczne. Spodziewaliśmy się podwojenia naszej działalności do końca 2020 r., ponieważ mieliśmy odpowiednie systemy wspierające ten wzrost. Z dumą możemy ogłosić, że przekroczyliśmy ten cel, osiągając 120% wzrost przychodów na koniec 2022 r., a Epicor Kinetic był kluczowym narzędziem naszego sukcesu na tej drodze. Od 2016 roku doświadczamy pomyślnego okresu wzrostu w Wielkiej Brytanii, a teraz docieramy na nowe rynki zagraniczne, takie jak Australia i Nowa Zelandia. Spodziewamy się wykorzystać ten wielki sukces w przyszłości, z ambitnym celem wzrostu, aby przekroczyć 50 milionów funtów przychodów w ciągu najbliższych pięciu lat i wierzymy, że Epicor Kinetic pomoże nam osiągnąć nasz cel".

Proszę wypełnić formularz, aby pobrać plik    Dziękujemy za zainteresowanie!

    Plik z materiałem jest dostępny do pobrania.

    Kliknij i pobierz „Analiza firm o wysokim wskaźniku wzrostu

    Pozdrawiamy,

    Zespół Todis