Firma Optima Products wybrała system ERP firmy Epicor

09 maja 2017

Epicor Software, globalny dostawca rozwiązań ERP dedykowanych dla firm produkcyjnych, ma przyjemność ogłosić, iż firma Optima Products Ltd wybrała system Epicor ERP. Rozwiązanie to, określane jako ERP następnej generacji, ma poprawić przejrzystość uzyskiwanych informacji, wspomóc pozyskiwanie klientów oraz przyspieszyć rozwój firmy.

Optima Products jest zlokalizowaną w Wielkiej Brytanii firmą z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku stałych i przeszklonych ścian działowych. Oferuje największy asortyment wyrobów w tym segmencie. Dzięki współpracy z architektami i projektantami wnętrz produkty te są wykorzystywane do tworzenia fantastycznych, wysokiej jakości przestrzeni do pracy. Firma z siedzibą w Bath może poszczycić się obrotami rzędu 10 mln £ oraz tym, że w ciągu ostatnich pięciu lat rozwijała się bardzo dynamicznie. Korzystając z dobrej passy producent rozszerzył swoją ofertę produktów, między innymi o złożone systemy wykonywane na zamówienie.

Dynamiczny rozwój i znacznie większa skala działalności, rosnący popyt i coraz bardziej zróżnicowane produkty wymagały dużo sprawniejszego, niż dotychczas używane, rozwiązania informatycznego. Szczególnie dotyczyło to obszaru planowania zasobów produkcyjnych (MRP). Optima rozpoczęła poszukiwanie nowego systemu wspomagającego pracę firmy, będącego w stanie wspierać wytwarzanie produktów na zamówienie oraz przełożyć często bardzo złożone wymagania Klientów na zestaw instrukcji produkcyjnych.

„Nasz poprzedni system ograniczał możliwość monitorowania faktycznego obciążenia w wybranym momencie. Aby uzyskać takie informacje, musieliśmy przyjmować dodatkowych pracowników, których jedynym zadaniem było przesiewanie niezbędnych informacji. Ograniczenia naszego systemu MRP hamowały nasz wzrost i nie pozwalały pracować optymalnie” – tak opisuje problemy wynikające z niedostosowania rozwiązania informatycznego Christian Mabey, dyrektor zarządzający Optima Products Ltd.

Kontynuując wypowiedź stwierdził, że: „W roku 2015 osiągnęliśmy rekordowy poziom produkcji, ale tylko dzięki gigantycznemu wysiłkowi naszych pracowników niwelujących przeszkody stwarzane przez system informatyczny. Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że jeśli chcemy nadal się rozwijać, musimy ponownie zweryfikować jedną z podstaw naszej działalności, którą jest system MRP.”

Na podstawie dostarczonych przez Epicora materiałów obrazujących, jak dobrze rozwiązanie tej firmy może sprawdzić się w Optimie, został ostatecznie wybrany system Epicor ERP.

Stuart Hall, Dyrektor ds. Sprzedaży Epicor Software na Wielką Brytanię i Irlandię skomentował: „Podobnie jak w wielu stabilnych firmach odnoszących duże sukcesy, także w przypadku Optima Products to rozwiązanie informatyczne odziedziczone z poprzednich faz rozwoju firmy okazało się głównym hamulcem jej rozwoju. Epicor ERP zapewni dużo większą przejrzystość informacji na każdym etapie procesu produkcji, usprawni organizację dostaw każdego z zamówień klientów, maksymalnie ograniczy obieg dokumentów papierowych i zapewni przechowywanie wszelkich niezbędnych danych w systemie”.

Mabey podsumował: „Potrzebujemy systemu, który będzie dużo bardziej dynamicznie wspierał naszą codzienną pracę i pozwoli utrzymać tempo wzrostu obserwowane w ostatnich latach. Mamy nadzieję odnieść korzyści ze skrócenia czasu realizacji zadań w procesie produkcyjnym oraz zapewnić wysoką jakość w okresach nasilonego popytu. Oczekujemy przyspieszenia tempa wzrostu w dłuższej perspektywie. Cieszymy się na myśl, że to wdrożenie pozwoli nam pójść do przodu”.

Proszę wypełnić formularz, aby pobrać plik    Dziękujemy za zainteresowanie!

    Plik z materiałem jest dostępny do pobrania.

    Kliknij i pobierz „Analiza firm o wysokim wskaźniku wzrostu

    Pozdrawiamy,

    Zespół Todis