Dane i analityka w rewolucji przemysłowej

31 stycznia 2024

Przemysł produkcyjny, pełniący wiodącą rolę w gospodarkach światowych od długiego czasu, stale się rozwija. Wykorzystując surowce do tworzenia wartościowych produktów, jest definiowany przez ciągłe innowacje. Jednak dzisiaj najważniejszym zasobem nie jest coś, co można dotknąć, lecz dane.

Dzięki danych i analityce przemysł produkcyjny ulega rewolucji. Transformując sposób pozyskiwania surowców, optymalizując procesy pracy i dostarczając produkty, zmieniają one sposób działania producentów.

Współczesny przemysł produkcyjny to złożone systemy generujące tysiące punktów danych, które nawet bez specjalistycznej wiedzy informatycznej pozwalają na cenne wnioski biznesowe.

Z nowoczesnym ERP producenci mogą wyjść poza tradycyjną analizę danych opartą na zamkniętym obiegu. Zamiast tego można użyć pięciu rodzajów analityki, aby stworzyć kompletny cykl zrozumienia, przewidywania i poprawiania wyników:

 1. Opisowa: Pomaga zrozumieć, dlaczego coś się stało.
 2. Diagnostyczna: Ujawnia istotne błędy do naprawy.
 3. Przewidywawcza: Pokazuje, co może się zdarzyć na podstawie danych historycznych.
 4. Prekursywna: Opisuje działania do podjęcia.
 5. Prognozująca: Szacuje terminy i postęp przyszłych zdarzeń w systemie.

Infrastruktura danych oraz inwestycje w łączność maszynową są kluczowe dla efektywnego wykorzystania danych w czasie rzeczywistym, co przyczynia się do wzrostu kultury podejmowania decyzji opartych na danych i innowacji.

Proszę wypełnić formularz, aby pobrać plik  Dziękujemy za zainteresowanie!

  Plik z materiałem jest dostępny do pobrania.

  Kliknij i pobierz „Analiza firm o wysokim wskaźniku wzrostu

  Pozdrawiamy,

  Zespół Todis