Maconomy z najnowszą wersją People Planner 3.0

28 września 2010

People Planner to rozwiązanie przeznaczone dla firm, które kładą nacisk na skuteczną realizację projektów, efektywne zarządzanie zespołem konsultantów oraz sprawne planowanie ich pracy. Ma szczególne zastosowanie w takich organizacjach jak firmy konsultingowe, audytorskie, inżynieryjne, informatyczne, badawcze, agencje reklamowe, czy też kancelarie adwokackie. Badania realizowane przez Todis Consulting w maju 2010 r. wśród polskich firm z sektora usług profesjonalnych wskazują, iż największym wyzwaniem tego typu organizacji jest skuteczne zarządzanie projektami (61%) oraz lepsze wykorzystanie umiejętności pracowników (51%). Co czwarta firma nie potrafi określić rentowności projektów, a 59% respondentów podkreśla konieczność zwiększenia kontroli w tym obszarze.

- Efektywne przydzielanie ludzi do właściwych procesów jest szczególnie ważne dla ponad połowy polskich menedżerów biorących udział w badaniach Todis Consulting. Co trzecia firma nie radzi sobie z oceną stopnia wykorzystania umiejętności pracowników. People Planner stanowi narzędzie dające możliwość przyporządkowania kompetencji pracowników do konkretnych zadań, ocenę ich aktualnego obciążenia w projekcie oraz prognozowanie dalszego wykorzystania zasobów. Koncentruje się na tych elementach, które mają fundamentalny wpływ na rentowność działań – przekonuje Anna Turzańska-Sadlej, Prezes Zarządu Todis Consulting.

- Planowanie zasobów jest istotne w czasach rozwoju, ale zyskuje kluczowe znaczenie w okresie zawirowań rynkowych. Precyzyjne planowanie i kontrola może pomóc w wykorzystaniu zasobów o kilka procent już w ciągu 6 miesięcy użytkowania. W konsekwencji może to wesprzeć proces kontraktacji – twierdzi Jon Mostyn, Worldwide Business Consulting Director w Hill&Knowlton.

Maconomy, wprowadzając People Planner 3.0, oferuje jego pełną integrację z programem Microsoft Outlook. W praktyce oznacza to, że spotkania z klientami wprowadzone uprzednio przez pracownika do kalendarza Microsoft Outlook, jak również delegowane przez niego polecenia, będą automatycznie synchronizowane z systemem People Planner. Dzięki temu menedżerowie projektów, kierownicy departamentów czy zarząd firmy mogą sprawdzić aktualne wykorzystanie wszystkich zasobów w firmie. Podobnie, gdy pracownikowi zostanie przydzielony konkretny projekt bądź zadanie, informacja o tym pojawi się automatycznie w kalendarzu programu Microsoft Outlook. W ten sposób osoby zarządzające dysponują kokpitem informacyjnym, który prezentuje faktyczne informacje w czasie rzeczywistym. Zapewnia przejrzysty obraz realizowanych zadań w wielu wymiarach: na poziomie całej organizacji, zespołu, konsultanta i klienta.

System rozpoznaje również potrzeby związane z rozwojem kompetencji i pozwala zaplanować politykę szkoleń i zatrudnienia. Nowa wersja systemu wprowadza także szereg ułatwień dla pracowników w dziedzinie planowanie czasu pracy, zapewniając przy tym pełny przegląd ich zapotrzebowania na zasoby do jednego roku w przód.

Z rozwiązania korzystają m.in. takie firmy i instytucje, jak: PriceWaterhouseCoopers , Hill&Knowlton, KPMG, Deloitte, Thales, LBI, Semcon, Atkins, Devoteam, Logica, Den Norske Opera&Ballett, Affecto.

Więcej informacji o People Planner znajduje się na stronie www.maconomy.com/peopleplanner.

* * *

Todis Consulting Group to niezależna polska firma konsultingowa oferująca kompleksowe rozwiązania informatyczne i organizacyjne. Firma jest jedynym na polskim rynku przedstawicielem korporacji Maconomy, dostarczającej system do zarządzania projektami, finansami oraz planowania zasobów i rozwoju kompetencji firm z sektora usług profesjonalnych. Na stałe współpracuje z ponad 80 klientami w kraju i za granicą. Wśród klientów Todis znajdują się takie firmy jak: Leo Burnett, Radisson SAS, DGA, DDB, BBDO, G7, Royal Meridien Bristol, Grundfos, Vaillant, Alfa Laval, Scania, MPG Media Planning Group.

Dodatkowych informacji udziela:

Łukasz Malczewski, dfusion communication, tel. 0 603 895 686, e-mail: lukasz.malczewski@dfusion.pl

Proszę wypełnić formularz, aby pobrać plik    Dziękujemy za zainteresowanie!

    Plik z materiałem jest dostępny do pobrania.

    Kliknij i pobierz „Analiza firm o wysokim wskaźniku wzrostu

    Pozdrawiamy,

    Zespół Todis